آرایشی

رازهای داشتن کانتورینگ صورت به سبک حرفه‌ای‌ها!

رازهای داشتن کانتورینگ صورت به سبک حرفه‌ای‌ها!

رازهای داشتن کانتورینگ صورت به سبک حرفه‌ای‌ها!

رازهای داشتن کانتورینگ صورت به سبک حرفه‌ای‌ها! ،در طول عمر هر فرد عوامل بسیار زیادی وجود دارد که زیبایی صورت او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. پیری پوست، کاهش وزن، لوازم آرایش نامناسب و … از جمله مواردی هستند که می‌توانند پوست صورت را افتاده‌تر کنند و باعث شوند که شخص دچار کمبود اعتماد به نفس شود. شاید بتوان گفت که یکی از دغدغه‌های خانم هنگام آرایش صورت پوشاندن عیوب صورت است. یکی تکنیک‌های آرایشی محبوب برای فرم دهی و زیباسازی صورت کانتورینگ صورت است که نوعی آرایش ترمیمی به منظور طبیعی سازی آرایش، ایجاد زاویه، فرم دهی و … است.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بانوان، زمان آرایش صورت، پوشاندن عیوب قسمت‌های مختلف چهره و بهتر کردن ظاهر اندام‌های متفاوت در صورت مثل بینی، گونه، زیر چشم‌ها و … می‌باشد.

کانتورینگ، یکی از تکنیک‌های آرایشی محبوب بین خانم‌های جوان است که می‌توان با کمک آن، به آسانی ظاهر فرم صورت را تغییر داد و به شکل دلخواه درآورد، البته کانتور صورت، به روش درست که زیبایی چهره را افزایش دهد یک هنر است و برای اجرای آن، باید تجربه و تمرین کافی داشته باشید.

در این مطلب، نکات کاربردی پیرامون کانتور و کانتورینگ صورت+ مهم‌ترین راز موفقیت فرایند کانتورینگ صورت توسط آرایشگران حرفه‌ای آورده شده است، با ما همراه باشید.

کانتور صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

آرایش ترمیمی که این روزها به نام کانتورینگ بین افراد شناخته می‌شود یک تکنیک آرایش مخفی است که می‌توان با کمک آن، به آسانی فرم بخش‌های مختلف صورت را تغییر داد و به شکل دلخواه درآورد.

برای کانتور صورت، استفاده از لوازم آرایشی همچون پرایمر، پالت کانتور، پنکیک مناسب، کرم پودر هماهنگ رنگ پوست، لازم است.

کانتورینگ

کاربردهای کانتورینگ صورت کدام است؟

امروزه یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرایند آرایش صورت بانوان یا حتی مردان، کانتور برای اصلاح فرم اندام‌های مختلف در صورت است، مهم‌ترین کاربردهای کانتورینگ در فرایند آرایش، به شرح زیر است:

 1. طبیعی سازی آرایش در قسمت‌های مختلف صورت
 2. سایه زدن کنار بینی و پشت چشم‌ها
 3. ایجاد زاویه فک
 4. قلمی کردن ظاهر بینی
 5. ایجاد برجستگی گونه
 6. کشیده‌تر کردن ظاهر صورت
 7. بلندتر نمایش دادن پیشانی و …

فراموش نکنید کانتورینگ صورت، تنها برای آرایش بانوان، کاربرد ندارد و از این تکنیک جهت گریم آقایان توسط آرایشگران نیز استفاده می‌شود.

یک سؤال مهم! در کدام مرحله آرایش، کانتورینگ صورت انجام می‌شود؟

توجه کنید که تمامی مراحل کانتورینگ صورت به علت حساسیت بالای آن، باید در مراحل اولیه آرایش، پیش از استفاده از لوازمی همچون، ریمل، صابون ابرو، رژ لب و … اجرا شود تا ظاهر کانتورینگ، حالت طبیعی و زیبای خود را حفظ کند.

مراحل کانتورینگ صورت چیست؟

فرایند کانتور صورت، باید با دقت و مهارت بالا توسط فردی انجام شود که تخصص کافی برای اجرای آن را داشته باشد، زیرا اگر کانتورینگ صورت به درست پیاده‌سازی نشود می‌تواند نتیجه برعکس در فرایند آرایش صورت ایجاد کند و زیبایی چهره فرد را کاهش دهید.

مراحل کانتور

در ادامه با مراحل کانتورینگ صورت آشنا شوید، اگر قصد دارید کانتورینگ صورت را برای خودتان انجام دهید، آموزشی که در ادامه ارائه می‌شود را از دست ندهید.

قدم اول: پخش کردن کرم پودر و پنکک روی کل صورت

در مرحله اول باید با کمک ضربه‌های آهسته کرم پودر را بر صورتتان پخش کنید و با کمک یک اسفنج نرم، آن را روی صورتتان ماساژ دهید و در نهایت با پنکیک فرایند کرم زدن را فیکس کنید.

قدم دوم: ایجاد سایه با کمک فرجه

در مرحله دوم کانتورینگ، با کمک یک فرچه نرم نسبتاً بزرگ و استفاده از مواد پالت کانتور، در کنار بینی و خط گونه، سایه تیره ایجاد کنید تا بینی و فرم صورتتان، کشیده‌تر نشان داده شود.

قدم سوم: اصلاح فرم زیر چشم و کنار بینی

برای از بین بردن پف زیر چشم و بخش‌های کنار بینی، یک مثلث نازک با کانسیلر، کنار بینی‌تان رسم کنید و با کمک پد، آن را پخش کنید.

قدم چهارم: فیکس کانتورینگ

در مرحله چهارم کانتورینگ، یک دور مجدد از کرم سفید کن استفاده کنید و با کمک یک پد آرایشی نرم آن را روی مواد آرایشی که تاکنون استفاده کرده‌اید ماساژ دهید.

قدم پنجم: اتمام کار با کمک پنکیک

برای ایجاد درخشش و داشتن حالت طبیعی کانتورینگ، در قدم نهایی، با کمک پنکک، فرایند کانتورینگ صورتتان را فیکس کنید و از چهره زیبای خود، لذت ببرید.

موارد ممنوع هنگام کانتورینگ صورت! مراقب باشید!

گاهی اوقات، پس از اتمام کانتورینگ، به جای افزایش زیبایی چهره، شاهد بدفرم‌تر نشان داده شدن صورت هستیم، علت این اتفاق عدم توجه درست به فرایند کانتورینگ و پیاده‌سازی صحیح آن است.

اگر شما نمی‌خواهید که بعد از ساعت‌ها زحمت، برای کانتورینگ صورتتان، زمان آرایش با چنین اتفاقی مواجه شوید، موارد زیر را زمان کانتورینگ صورتتان انجام ندهید.

 1. عدم توجه به ساختار و نقشه صورت

پیش از شروع کار، مدل ساختاری صورتتان را کاملاً بشناسید، صورت‌های گرد، قلبی و لوزی شکل، برای کانتورینگ بهتر، فرایند متفاوتی را دارند.

 1. استفاده از رنگ‌های غیر طبیعی

برای ایجاد سایه برای خطوط کنار بینی، گونه و پیشانی از رنگ‌های طبیعی استفاده کنید که ظاهر آرایش شما را عادی جلوه دهند، ترکیب رنگ‌های مات با روشن، می‌تواند به طبیعی‌تر بودن کانتورینگ صورتتان کمک کند.

 1. هایلایت کردن بخش‌های غیر ضروری پوست

زمان کانتورینگ، مراقب باشید که بخش‌هایی که نور به صورت عمودی به آن‌ها برخورد نمی‌کند را هایلایت نکنید! این کار موجب می‌شود که زیبایی ظاهری صورت شما کم شود و چهره‌تان، حالت مصنوعی پیدا کند.

مهم‌ترین راز زیبایی فرایند کانتورینگ توسط آرایشگران حرفه‌ای چیست؟

یکی از مهم‌ترین گلایه‌های بانوان، زمان اجرای کانتورینگ بر روی پوست صورتشان، عدم دریافت نتیجه دلخواه پس از اتمام زمان آرایش است! اگر شما نیز چنین دغدغه‌ای دارید و در این فکر هستید که راز زیبایی فرایند کانتورینگ توسط آرایشگران کاربلد چیست؟ با ما همراه باشید.

توجه به پوست و انتخاب پالت کانتور مناسب!

هر پوستی با توجه به میزان بهره‌مندی از چربی و میزان روشنی رنگ خود، نیاز به یک پالت کانتور خاص دارد تا بتوان بهترین زیبایی از فرایند کانتورینگ را برای آن اجرا کرد.

اگر شما بهترین هنر کانتورینگ صورت در جهان را نیز داشته باشید اما از پالت کانتور ناهماهنگ با جنس پوستتان برای کانتورینگ، استفاده کنید ممکن است در پایان فرایند آرایش، یک نتیجه افتضاح، تحویل بگیرید!

پالت کانتور چیست؟

پالت کانتور یک پالت مسطح است که شامل رنگ‌های مختلف هایلایت، کانتور، برنزه و سایه سازی برای فرایند کانتورینگ پوست صورت است.

با توجه به جنس پوستتان، کانتور خشک یا چرب را انتخاب کنید

برخی از افراد به نوع پالت کانتوری که استفاده می‌کنند توجه ندارند و همین موضوع باعث می‌شود نتیجه دلخواه را از فرایند کانتورینگ به دست نیاورند.

فرمول طلایی انتخاب پالت کانتور سازگار با جنس پوست:

پالت کانتور چرب برای پوست‌های خشک و پالت کانتور خشک برای پوست‌های چرب

به همین سادگی! با استفاده از تضاد بین جنس پوست و نوع بافت کانتور، می‌توانید زیبایی کانتورینگ صورتتان را بیشتر کنید.

 

کدام نوع پالت کانتور را خریداری کنیم؟

با توجه به حساسیت بالای پوست، باید بهترین مارک این محصولات را برای آرایش صورتتان خریداری نمایید، برند رولوشن یکی از معتبرترین برندهای محصولات آرایشی است که محصولات بسیار باکیفیتی را به بازار عرضه می‌کند.

 پالت کانتور خشک رولوشن که برای طراحی و بعد دهی به صورت استفاده می شود و پالت کانتور چرب رولوشن که به منظور حجم و فرم دهی به صورت استفاده می شود دو محصول بسیار باکیفیت و کاربردی در زمینه کانتورینگ صورت هستند که توسط بسیاری از آرایشگر ها به منظور کانتورینگ صورت استفاده می شوند.

چرا برند رولوشن؟

 1. داشتن رنگ بندی مختلف
 2. فرمولاسیون سازگار با سلامت پوست
 3. فاقد گلوتن
 4. ایجاد بافت طبیعی کانتورینگ روی پوست صورت
 5. کاربرد آسان و ظاهر شیک و زیبا
 6. کمک به زیباتر جلوه کردن کانتورینگ

سخن پایانی: با انتخاب پالت کانتور درست، زیبایی آرایشتان را دو چندان کنید!

فرایند کانتورینگ صورت، به شما کمک می‌کند تا علاوه بر پوشاندن عیوب مختلف همچون نداشتن خط گونه، بینی بزرگ، پیشانی کوتاه و … زیبایی چهره خودتان را زمان آرایش، دو چندان کنید.

در مقاله رازهای داشتن کانتورینگ صورت به سبک حرفه‌ای‌ها! ، مهم‌ترین نکات پیرامون کانتورینگ صورت+ همراه روش ساده این کار و رازهای آرایشگران حرفه‌ای، زمان کانتورینگ صورت، آورده شد، اگر شما هم قصد دارید مثل حرفه‌ای‌ها صورتتان را زمان آرایش کانتور کنید و چهره متفاوت‌تر و جذاب‌تری داشته باشید، موارد گفته شده در این مطلب را هنگام کانتورینگ صورت را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید